W warszawskim ZOO spotkać można ok. 500 gatunków zwierząt, a Ogród aktywnie bierze udział w ochronie zagrożonej fauny z całego świata. Dzięki inwestycjom mającym zapewnić podopiecznym jak najlepsze warunki, odwiedzający obiekt mogą już podziwiać nową Hipopotamiarnię i Rekinarium. A jak mówi dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor ZOO, Ogród jest nie tylko bezpiecznym schronieniem dla zwierząt, ale także „ostoją ciszy i spokoju dla ludzi.”

Aby zapewnić mieszkańcom Pragi i Warszawy możliwość komfortowego relaksu w ZOO, w każdą sobotę i niedzielę udostępniamy gościom Ogrodu bezpłatnie parking Galerii Wileńskiej, liczący ponad 1200 miejsc. Nasz obiekt od ZOO dzieli ok. 12 minut marszu przez zabytkowy Park Praski - zapraszamy więc do pozostawienia samochodu u nas i podziwiania piękna przyrody z Pragi i całego świata.

Warszawskie ZOO jest otwarte cały rok, a w każdy pierwszy wtorek miesiąca emeryci i renciści mogą zwiedzać je nieodpłatnie. Dzieci poniżej 12 roku życia mogą zwiedzać Ogród tylko pod opieką dorosłych.
 
Ceny biletów można znaleźć na stronie ZOO

ZOO otwarte jest codziennie od 9:00 do:

* grudzień–styczeń: do 15:30 i do 16:00 w soboty i święta
* luty, listopad: do 16:00
* marzec, październik: do 17:00
* kwiecień–wrzesień: do 18:00 a od maja w soboty i święta do 19:00

Kasy zamykane są godzinę wcześniej.